Web tasarım stajı, sizi potansiyel işverenler için bir varlık haline getiren sektörle ilgili değerli çalışma bilgisi, bilgi ve iş deneyimi sağlar. Teknoloji endüstrisinde çalışmak isteyen birçok insan için benzer bir engelle karşılaşabilirler:

Dışarıdaki çoğu işveren , size verdikleri görevleri yerine getirebileceğinizi bilmek için bir tür deneyim gerektirir .

Staj başvurusu için tıklayın.

Web tasarımı ve geliştirme stajları aracılığıyla, işverenlerin ihtiyaç duyduğu ve iş ararken biraz zaman kazanmanıza yardımcı olabilecek deneyimi kazanabilirsiniz. Stajın pek çok faydası vardır ve aşağıda web geliştirme stajlarını ve bunları nerede bulabileceğinizi düşünmeniz için bazı nedenler bulunmaktadır.

Karşıyaka Web Tasarım Staj Yerleri

Karşıyaka stajyer staj web

Karşıyaka stajyer staj web

Ofis ortamında çalışmak .

Staj, iş başında bir eğitim şeklidir. Bir stajı tamamlayarak, işe alınsaydınız pozisyonunuzun nasıl olacağı konusunda ilk elden deneyim kazanırsınız.

Bir web tasarım şirketinin iç işleyişini görebilir, potansiyel iş arkadaşlarınıza verilen görevleri keşfedebilir ve düzenli olarak yapmanız gerekenleri alırsınız.

Bu tür bir eğitim, okulda alabileceğiniz bir şey değildir ve böyle bir ortamda çalışabilmek, benzer pozisyonlarda iş arayan diğer kişiler arasında öne çıkmanıza yardımcı olur. Stajlar öğrenciler, sertifika sahipleri ve sektörde gerçek bir deneyim yaşamak isteyenler içindir.

Stajlarla İlgili Yaygın Görüşler

Bir latte sanatının yakın çekimi
Stajyer olmak, kahve servisi yapmaktan daha fazlasıdır .

Birçok insan, pozisyonla ilgili duydukları birkaç yaygın efsane nedeniyle stajyer olarak çalışmak konusunda tereddüt edebilir. Örneğin, stajlar genellikle ücretsiz olur, ancak stajyerlerin çalıştıkları alana ve sorumluluklarına bağlı olarak asgari ücret ve muhtemelen daha da fazlasını aldıkları senaryolar vardır.

Bir başka yaygın yanılgı da, stajyerlerin özellikle çalışmak istedikleri pozisyonla ilgili çok fazla görev yapmadıklarıdır. Bir şirkette stajyerlerden kahve içmelerinin veya diğer çalışanlara öğle yemeği vermelerinin istendiği durumlar olsa da, stajyerlerin gerçek yardım sağladığı başka durumlar da vardır.

Bir web tasarım stajyeri olarak, kod yazma, varlık bulma, web sitelerinde değişiklik yapma, toplantıların bir parçası olma veya sizi işe daha aşina hale getirmenize yardımcı olacak herhangi bir şey ile görevlendirilebilirsiniz.

Web Tasarım Stajlarının Faydaları

Bilgisayarda çalışan bir kişi
Web tasarım stajyeri olarak çalışmanın avantajları vardır .

Pek çok insan, özellikle öğrenciler, az deneyimle iş gücüne girebilir. Teknolojinin büyüdüğü yol ve vasıflı işçilere yönelik artan talep ile şirketler, potansiyel çalışanların hemen çalışmaya başlamak ve ekip için bir varlık haline gelmek için gereken bilgiye sahip olduğundan emin olmak istiyor.

Bir staja kaydolduğunuzda, profesyonel bir ortamda çalışma deneyimini otomatik olarak ilk elden edinirsiniz. Başlayabilir, ne yapılması gerektiğini ve bunu nasıl verimli bir şekilde yapacağınızı bilebilirsiniz. İşe alım süreci sizin için çok daha kolaydır ve bu sizi işverenler arasında öne çıkarır.

Stajyer olarak çalışmanın bir diğer önemli faydası da, birlikte çalıştığınız şirketin işe alırken size bakmasıdır. Uygun olduğunuz bir pozisyon varsa, şirkette yeni olan birine göre işe alınma şansınız çok daha yüksektir. Aslında, staj yapan birçok sektör , stajyerlerini tam zamanlı çalışan olarak işe alıyor.

Web tasarım stajı ve Beceri eğitimi

Web tasarım stajı ve Beceri eğitimi

Web tasarım stajı ve Beceri eğitimi

Değerli bilgiler edinmek için çalışanlarla birlikte çalışın .

Bir sınıf ortamında çalışırken, genellikle ders kitapları, kurslar ve sektörde çalışmış potansiyel profesörler aracılığıyla işlerin nasıl yapılacağını öğreniriz. Bu bilgi yardımcı olsa da, bir şirketin nasıl çalıştığını ilk elden bilmek paha biçilmezdir.

Her şirket aynı şekilde çalışmaz ve bir web tasarım stajına sahip olmak, bir projenin başlangıcından tamamlanana kadar şirketin nasıl çalıştığı ve ne yaptıkları hakkında içeriden bilgi sahibi olmanız anlamına gelir. Staj yaptığınız şirkette çalışan olarak çalışmıyor olsanız bile, edindiğiniz tecrübe ve bilgileri alıp ileride benzer bir şirkette veya hatta kendi projelerinizde kullanmak için kullanabilirsiniz.

Web Tasarım Stajyeri Nasıl Bulunur?

El sıkışan iki kişi
Stajyer olarak işe alınmak .

Öğrenciler için staj bulmanın en iyi yollarından biri okulunuzdur. Birden fazla kolej ve üniversitenin, iş arayan öğrenciler için bir staj programı ve hatta bir kariyer fuarı vardır. Bu üniversitelerde öğrenci olarak, okulla ilgisi olmayan bir staj bulmanın aksine, bu stajlar için seçilme şansınız daha yüksek olabilir.

Ancak, okulunuzdan geçmeyi gerektirmeyen başka staj bulma yöntemleri de vardır. Birden fazla web sitesinde staj programları bulunur veya bunları bölgenizde arayabileceğiniz yerleri listeler. Staj bulmak için en popüler web sitelerinden bazıları şunlardır:

 • LinkedIn
 • SenTern
 • İdealist
 • Stajyerler.com

Google aramaları, bölgenizdeki çeşitli stajları da listeler. Sizin için işe yarayan bir staj bulmanın anahtarı araştırma yapmak, harika bir özgeçmişinizin olduğundan emin olmak ve şirkete nasıl ekip için değerli bir varlık olabileceğiniz konusunda çalışmak istediğinizi söylediğinizden emin olmaktır.

Web Tasarım Stajyer Pozisyon İhtiyaçları

Büyüyen ekibimize katılacak web tasarımcısı stajyeri arıyoruz. Esas olarak pazarlama “yığınımız” (web sitesi, blog ve diğer pazarlama ile ilgili çözümler) üzerinde çalışacaksınız, ancak yazılım mühendisliği ile de ilgileniyorsanız, bu süreçlerimize dair bir fikir edinmeniz ve bir şeyler öğrenmeniz için harika bir fırsat.

Pozisyon

 • Rol, yolun aşağısında tam zamanlı bir pozisyon olasılığı olan bir staj olarak sunulmaktadır.
 • Tel çerçevelere ve görsel tasarımlara dayalı HTML/CSS ve web sayfalarının geliştirilmesini içeren web sitelerimizin geliştirilmesi
 • Dinamik ve ilgi çekici açılış sayfalarının geliştirilmesi
 • HTML/CSS veya web tabanlı animasyon araçlarını kullanarak Photoshop/Sketch dosyalarını animasyonlu duyarlı web sayfalarına dönüştürün
 • Teknoloji danışmanı olarak tasarım/pazarlama ekibiyle yakın çalışma
 • Çalışmanızı birden fazla tarayıcıda ve mobil cihazda kapsamlı bir şekilde test edin
 • Neyin işe yaradığını ve kavramları bir sonraki seviyeye nasıl yükselteceğinizi öğrenmek için fikirleri hızla prototipleyin

Yeterlilikleriniz

 • HTML5, CSS ve JavaScript’te güçlü yeterlilik
 • İçerik yönetim sistemleri konusunda deneyimli
 • Duyarlı tasarım deneyimi
 • En azından sayfa içi SEO en iyi uygulamalarının temel anlayışı
 • Web analitiği bilgisi ve komut dosyalarını uygulama ve test etme deneyimi

Yararlar

 • Paha biçilmez bir deneyim kazanacak ve deneyiminizi genişleteceksiniz.
 • Farklı deneyimlere sahip güçlü bir ekiple çalışacaksınız
 • Zamanınız bizim için önemlidir – esnek zaman ve uzaktan çalışma imkanı sunuyoruz
 • Her gün ücretsiz öğle yemeği ve sınırsız kahve ve soda

Ilgilenen?

Özgeçmişinizi ve önceki projelerinizin örneklerini eposta üzerinden gönderin ve bize neden ekibimize katılmanız gerektiğini söyleyin. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz.

Kabul Edilen Staj Türleri

1- Meslek Lisesi Stajı

2- Teknik Lise Stajı

3- Üniversite Stajı

Staj başvurusu için tıklayın.