Web sitesi fiyatları 2021

01/05/2021
01/05/2021 admin

Web sitesi fiyatları 2021

Web sitesi fiyatları tahmin etmek zor olabilir.

Web sitesi fiyatları tahmin etmek zor olabilir. Nihai fiyatı etkileyen çok fazla faktör var. Sayfalar, özellikler, teknoloji, tasarım. Bu ayrıntıları bilmeden, bir web sitesi oluşturmak için kesin bir web sitesi fiyatı belirlemek imkansızdır.

Örneğin, iş analistlerimiz bir site maliyetinin ne kadar zaman alabileceğini bulmak için düzinelerce soru sorar. Ve kapsam, bu cevaplara bağlı olarak 10 ila 100 saat arasında değişebilir.

Yine de, bir web sitesi kurmanın ortalama fiyatını bulmak mümkündür. Bu tahmin çok doğru olamaz, ancak en azından yaklaşık fiyatlar hakkında sizi bilgilendirecektir.

Peki, web sitesi fiyatları ne kadar? Hadi bulalım.

Bir Web Sitesi Kurmanın Ortalama Fiyatı

Bir web sitesi fiyatı oluşturan aşamaları gösteren bir döküm hazırladım. Özetle, özel web sitesi geliştirme maliyetleri 2.000 TL’den başlayıp 20.000 TL’ye kadar çıkabilir .

UI / UX Tasarımı

Kullanılabilen araçlar : Sketch, InVision, Zepplin, Adobe Creative Cloud

Kötü tasarlanmış ancak başarılı bir ürünü zar zor bulursunuz. Çoğu kullanıcı görseldir. İyi tasarım, dikkatlerini ve harekete geçirme çağrılarını çeken şeydir. Kötü tasarım, onları terk etmelerine ve asla geri dönmemelerine neden olan şeydir.

Başka bir deyişle, UI / UX tasarım hizmetleri mühendislik kadar önemlidir. Bu, tasarım harcamalarının, bir web sitesi kurmanın maliyetini yanıtlayan kilit noktalardan biri olduğu anlamına gelir.

Özel web sitesi fiyatları nı tanımlayan üç ana aşama vardır:

 • Araştırma . Hedef kitleyi, tercihlerini belirlemek ve rakipleri analiz etmek.
 • Wireframe . Elemanların şematik bir yerleşimini göstermek için tel çerçeveler oluşturmak ve bir müşteriyle anlaşmak.
 • Prototip . Uygulamanın cihazlarda nasıl görüneceğini göstermek için son kullanıcı arayüzünü hazırlamak.

Yukarıdaki döküm, en iyi verime ulaşmaya ve her proje ayrıntısını oturtmaya izin verir.

Öyleyse, bir web sitesinin tasarımını oluşturmanın ortalama maliyeti nedir? Bu değişebilir 2.000 TL’den başlayıp 20.000 TL ve üzerinde.

Yine, UI / UX tasarımı oluşturmanın zamanı ve maliyeti gereksinimlerinize bağlıdır. Bunlar sayfa sayısı, animasyon karmaşıklığı vb.

web sitesi fiyatları

web sitesi fiyatları

 

Ön Uç Geliştirme

Kullanılabilen bazı teknolojiler : HTML, CSS, Bootstrap, JavaScript, TypeScript, SASS, LESS, Angular, React

Üç standart alana sahip bir kayıt sayfası hayal edin: ad, giriş, şifre. Aşağıda attıkları gölgeleri, giriş alanlarının şekillerini ve kırmızı bir Kaydet düğmesini görebilirsiniz. O kırmızı düğmeye tıklarsınız ve animasyonunu görürsünüz. Buna ön uç diyoruz.

Ön uç, ziyaretçilerinizin web sitesinde görebileceği ve etkileşimde bulunabileceği her şeydir. Genellikle UI / UX tasarımı hazır olduğunda başlar. Yani daha önce prototiplerde gördüğünüz şey, geliştiriciler herhangi bir tarayıcıda çalışan çalışan bir ürüne dönüştürür.

Bu aşamada web sitesi fiyatları nı etkileyen ana faktörler şunlardır:

 • Web sitesi duyarlılığı veya uyarlanabilirliği
 • Animasyonların karmaşıklığı

Arka Uç Geliştirme

Kullanılabilen bazı teknolojiler : Node.js, Express.js, Nest.js, .NET

Bu kayıt örneğine geri dönelim. Arka uç olmadan, kırmızı Kayıt düğmesine tıkladıktan sonra hiçbir şey olmaz. Arka uç, giriş verilerinin sunucuya gitmesini ve sizi yeni bir kullanıcı olarak kaydetmesini sağlayan şeydir.

Bir sorun varsa, zaten kayıtlı olduğunuzu belirten bir hata veya başka bir mesaj verir. Başka bir deyişle, sayfa tek başına tarayıcılar tarafından görselleştirilen bir grup koddur. Son amacını yerine getiremez.

Arka uç, tüm özelliklerini güçlendiren her web sitesinin kalbinde yer alır. Bu, arka uç geliştirmenin web sitesi oluşturma maliyetinin önemli bir bölümünü oluşturduğu anlamına gelir.

Toplam geliştirme süresini ve ortalama web sitesi maliyetini etkileyen ana faktörler şunlardır:

 • Üçüncü taraf hizmetlerle entegrasyon
 • Standart olmayan veri işleme (örneğin ses)
 • Karmaşık sorgular
 • vb.

Yönetici Paneli Geliştirme

İçerik yönetim sistemi (diğer adıyla yönetici paneli), web sitesi içeriğini oluşturmaya, yönetmeye ve düzenlemeye izin veren bir çözümdür. Dolayısıyla, web sitesinde bir paragrafta bir kelimeyi değiştirmek istiyorsanız, geliştiricilerden bunu yapmalarını istemenize gerek kalmaz.

özel yazılım web sitesi fiyatları

özel yazılım web sitesi fiyatları

 

Shopify, WordPress, Drupal ve diğerleri gibi çok sayıda hazır CMS motoru vardır. Geliştirme saatlerini azaltmak ve bir web sitesi oluşturma maliyetini azaltmak için tasarlanmıştır.

Web Sitenizin Grafik Tasarımını Geliştirmek İçin Verimli İpuçları

WordPress dünyada en çok kullanılan CMS’dir. Ve web sitesi fiyatları wordpress sayesinde ciddi azalır. Çünkü bir yönetim panelini yeniden yazmaya gerek kalmaz.

Eğer size özel bir yönetim paneli geliştirmemizi isterseniz bunun için 5.000 TL ile 20.000 TL arasında bir rakamı gözden çıkarmalısınız. Web sitesi fiyatları size özel bir yazılım olacaksa ciddi oranda etkilenecektir.

Nihai web sitesi fiyatları, web geliştirmeyi dış kaynak olarak kullandığınız veya şirket içi bir ekip oluşturduğunuz bölgeye de bağlıdır.

dünyada web sitesi fiyatları

dünyada web sitesi fiyatları

Bölgelere göre ortalama web sitesi fiyatları (saat bazında)

Buna göre, bu bölgelerdeki ortalama web sitesi geliştirme maliyetini, yukarıdaki tablodaki zaman aralığını resimdeki oranlarla çarparak hesaplayabilirsiniz.

Bu sayıların projeden projeye farklılık gösterebileceğini unutmayın. Bir İş Analistiyle iletişime geçmek ve özel bir tahmin almak daha iyidir .

Web Sitesi Fiyatları (Türlere Göre)

Web siteleri, kişisel blogları ve portföyleri barındırmaktan karmaşık kurumsal çözümleri sürdürmeye kadar farklı nedenlerle oluşturulur. Buna göre, geliştirme süresi, web geliştirme maliyetlerini etkileyen karmaşıklıklarına bağlıdır.

Karşıyaka Web Tasarım Ofisi, müşterilere web geliştirme hizmetleri sunduğundan, sıkça talep edilen birkaç web sitesi türünü seçtik.

Bir İşletme İçin Web Sitesi Fiyatları

Kural olarak, bu tür bir web sitesi bilgilendirme amaçlıdır. Marka tanıtımına, müşterilerin sadakatini artırmaya vb. odaklanabilir. Yine, böyle bir web sitesi yapmanın maliyeti, karmaşıklığına bağlıdır.

Deneyimlerimize göre, işletme web sitesi geliştirme maliyetini öğrenmek isteyen müşteriler genellikle aşağıdaki sayfaları talep eder:

 • Şirket hakkında
 • Hizmetler
 • Ekip
 • Blog / Basın sayfası
 • İletişim

Her web projesi benzersizdir ve bundan farklı bir yapıya sahip olabilir. Bu sayfalar, bu tür web siteleri için bir tür temel oluşturur.

Dolayısıyla, küçük bir işletme için bir web sitesi oluşturmanın maliyeti, genellikle sayfa sayısına göre oluşturulur. Ancak bu, doldurmak istediğiniz özelliklere de bağlıdır.

Karşıyaka Web Tasarım | Web Tasarım Ajansı | Karşıyaka Web Tasarım Firması

İşletme web siteleri için sıkça istenen diğer özellikler arasında şunlar yer alır:

 • SSL sertifikası
 • İletişim geri formu
 • Canlı sohbetlerle entegrasyon
 • Site içi arama
 • Mobil kullanıma hazır tasarım
 • Admin Paneli

Orta ölçekli işletmeler için web sitesi fiyatları konusunda işler daha karmaşık hale gelir. Onlar için bir web sitesi kurmanın ortalama maliyetini bile tahmin etmek zor. Genellikle güvenlik, özellikler ve sayfalar için ayırt edilmesi zor olan özel gereksinimleri vardır.

Peki, bir web sitesi oluşturmanın maliyeti nedir? İşletme web sitesi geliştirme fiyatları 3.500 TL ve 30.000 TL + arasında değişebilir .

E-ticaret Web Sitesi Fiyatları

E-ticaret zorlu bir sektördür. Bu alan için web sitesi fiyatları belirlemek oldukça zor olabilir.

e-ticaret sitesi fiyatları

e-ticaret sitesi fiyatları

Önce sıkça istenen sayfalardan bazılarına bir göz atalım:

 • Ana Sayfa
 • Alışveriş sepeti
 • Favoriler
 • Ödeme
 • Blog
 • Kategori sayfaları
 • Ürün sayfaları

Ve özellikler:

 • Apple Pay, Google Pay, PayPal vb. Ödeme sistemleriyle entegrasyon.
 • Kişiselleştirilmiş push bildirimleri
 • Son görüntülenen ürünler
 • Yorum bırakın ve ürünleri değerlendirin
 • Arama
 • Admin Paneli

Not : Özellikler ve sayfalar bir projeye bağlı olarak değişebilir. Son fiyat da öyle.

Büyük e-ticaret web sitelerinin, yüksek yükleri sürdürmek ve arama motorlarında iyi sıralamak için iyi tasarlanmış olması gerekir. Bunlar ve diğer pek çok özellik, e-ticareti önemli yatırımlar gerektiren bir alan haline getiriyor. Buna göre, bu, özel bir web sitesinin ortalama maliyetini etkiler.

Teknolojiye gelince, karmaşıklığına ve hedeflerine bağlı olarak projeden projeye önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bunu tanımlamanın en iyi yolu bir uzmana danışmaktır.

Peki, e-ticaret için bir web sitesi fiyatları ne kadar?

E-ticaret sitesi geliştirme fiyat arasında değişebilir 4.500 TL ve 50.000 tL

Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatı

Web geliştirme açısından bir açılış sayfası için iki tanım vardır:

 1. Bir şeyi tanıtmayı veya satmayı amaçlayan tek sayfalık bir web sitesidir.
 2. Bir şeyi tanıtmak veya satmak için oluşturulmuş mevcut çok sayfalı web sitesinden ayrı bir sayfadır.

Cleveroad'dan açılış sayfası tasarım konsepti

 

Genellikle, bu sayfalara aşırı içerik yüklenmez. Kullanıcıların odaklanmasını sağlamak ve belirli eylemlere çağrı yapmak gerekir: bir şey satın almaktan dosya indirmeye kadar. Açılış sayfaları genellikle uygulamaları tanıtmak için oluşturulur.

Bu sayfanın çok uzun olmasına rağmen, bu türden bir web sitesi oluşturmanın ortalama maliyeti, çok sayfalı olanlara kıyasla daha düşüktür.

Zaman, web sitesi oluşturma maliyetiyle aynı şekilde animasyon karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir.

Tek sayfa web sitesi fiyatları arasında değişebilir 1.000 TL ve 2500 TL .

Türlere Göre Nihai Web Sitesi Fiyatları

Aşağıda, her türden web sitesi geliştirmenin ne kadar zaman ve para gerektirebileceğini gösteren bir tablo ekliyoruz.

Bir web sitesi fiyatları nedir ?
İnternet sitesiZamanMaliyet (minimum)Maliyet (maks.)
İşletme web sitesi190-260 saat3.500 TL30.000 TL
E-ticaret350-750 saat4.500 TL50.000 TL
Açılış sayfası20-50 saat1.000 TL2.500 TL

Web sitesi fiyatları na ek çıkabilecek masraflar

Kesinlikle karşılaşacağınız birkaç ek web sitesi masrafı vardır.

Alan adı

Web sitesinin alan adı benzersiz bir adrestir. Tarayıcınızın adres çubuğunda görebilirsiniz. Belirli bir web sitesine erişmek için, her birinin alan adı adı verilen kendi adresi vardır.

Alan adı mutlaka bir web sitesinin maliyetine dahil edilmelidir.

Fiyat : Yıllık ortalama 15$ civarında.

Zaman içinde test edilmiş birkaç alan adı kayıt şirketi:

 • GoDaddy
 • Bluehost
 • Arası
 • Hostinger
Barındırma (hosting) :

Basit bir ifadeyle, barındırma web sitenizi internette 24/7/365 erişilebilir tutan bir hizmettir. Barındırma sağlayıcıları, web sitenizin yükleme süresini etkiler.

Bu nedenle, web sitesi aylık maliyetine barındırma masraflarını dahil etmeyi unutmayın.

Fiyat : Yıllık 75 ila 200 ABD Doları.

Birkaç güvenilir barındırma sağlayıcısı:

 • Hostgator
 • Ionos
 • GoDaddy
Bakım :

Tıpkı herhangi bir mekanizma gibi, kodun korunması gerekir. Web sitesi bakımı, her şeyin düzgün çalıştığından ve kullanıcıların herhangi bir sorun ve hatayla karşılaşmadığından emin olmayı içerir.

Web Sitesi Pazarlama Fiyatları

Kimse ürününüzü bilmiyorsa – mevcut değildir.

Bu yüzden profesyonel web sitesi geliştirme maliyetlerine ek olarak pazarlama giderlerini buraya dahil etmenin iyi bir fikir olacağını düşündük.

Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı (PPC)

Tıklama Başına Ödeme reklamcılığı, kitleye ürününüz hakkında bilgi vermenin ve ziyaretçileri alıcıya dönüştürmenin yollarından biridir. Google Ağı, en popüler ve güçlü reklamcılık ağıdır.

Şirket, kampanyalarınızı yönetmek için zengin özelliklere sahip ve inanılmaz derecede esnek bir araç geliştirdi – Google AdWords . Hem PPC profesyonelleri hem de kendi başlarına bir kampanya oluşturmak ve yönetmek isteyenler için çok uygundur.

Tıklama başına ödeme reklamcılığının önemli bir dezavantajı, fiyatların sektörünüze bağlı olmasıdır. Sonuç olarak, birçok şirket, görünür sonuçlar elde etmek için tek bir tıklama başına 50 Türk Lirasına kadar ödeme yaparak yüz binlerce lira harcıyor.

Fiyat : Anahtar kelimelerin ne kadar talep edildiğine bağlıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO, web sitenizi Google gibi arama motorları için optimize etmeyi amaçlamaktadır. SEO’nun yardımıyla, müşterileriniz web sitenizi ‘araba satın alın’, ‘daire kiralayın’, ‘en iyi restoranlar’ gibi alakalı anahtar kelimeleri kullanarak bulabilecekler.

Web sitenizin Arama Motoru Sonuç Sayfalarında (SERP) sıralaması ne kadar yüksekse, optimizasyonunuz o kadar iyidir.

Web sitenize kullanıcı katılımını artırmanıza yardımcı olabilecek bu 5 ipucu ve püf noktaya bir göz atın .

SEO maliyeti, yapmak istediğiniz işin miktarına bağlıdır.

Fiyat : Aylık ortalama 300 – 1500 $ arası.

Metin Yazarlığı

Web sitenizde ne kadar çok sayfa varsa, o kadar fazla içeriğe sahip olmalıdır. Sanırım hepiniz şirketlerin web sitelerinde blog yazıları ve ilgi çekici metinler gördünüz.

Profesyonel yazarlar harika makaleler veya kopyalar oluşturmalı ve bunları işletmenizle alakalı anahtar kelimelerle optimize etmelidir. Kaliteli içerik, daha kaliteli trafik elde etmeye ve potansiyel müşteriler oluşturmaya katkıda bulunur.

Fiyat : Makale başına ortalama 50 ila 500 ABD Doları.

Sosyal Medya Pazarlaması (SMM)

Sosyal Medya Pazarlaması, sosyal ağlarda tanıtıma odaklanmıştır. Hem küçük şirketler hem de işletmeler için harika bir yöntem.

Fiyat : Ortalama olarak 400 ila 20.000 ABD Doları.

, , ,

Comment (1)

Comments are closed.

.